Ankara Petek Temizleme

ANKARA DA PETEK TEMİZLİĞİ YAPILAN YERLERDE %30 YAKIT TASARRUFU %40 ISI ARTIŞI SAĞLANDIĞINI BİLİYOR MUYDUNUZ ANKARA PETEK TEMİZLEME

Ankara Petek Temizleme

✅ Ankara Petek Temizleme:

Detaylı Temizlik

Ankara Petek temizliği:

Garantili Hizmet

 Servis Çağır:

0555 898 17 09

Ankara Petek Temizliği

Ankara petek temizliği, Çoğunlukla peteklerde sıcaklık tam olarak iletilmediğinden, peteklerin havası alınarak bu sorunun ortadan kalkacağı fikri yaygındır. Peteklerde hava almak ısı atışını sağlamayacaktır. Bunun sebebi tesisatın kapalı devre çalışması sistem içerisinde daimî dolaşımda olan suyun, korozyon, tortu, kireç, pas oluşumu. Tesisat içerisinde kirli su olduğu müddet zarfında, petek kanalları çamur halindedir. Zaman geçtikçe petek içerisinde oluşan çamur sert çıkarılması zor bir katman oluşturmaktadır. Kalorifer tesisatı petek temizliği kombi petek sistemini korumak ve paslanmayı önlemek için yapılması şart olan elzem uygulamadır.

Kalorifer Petek Temizleme

Petek temizleme işlemini, alanında uzman olan deneyimli firmalar tarafından yapılmalıdır. Petek temizliği amatör şekilde yapıldığında, kalorifer peteklerine ve kombi iç malzemelerine zarar verebilecek sorunlara yol açmaktadır. Ekin Tesisat petek temizliği servisimiz, Ankara ve merkez ilçelerinde en kaliteli hizmeti vermek için 7/24 hizmetinizdedir. Kombi petek temizliği ve bakımı hakkında bilgi almak için Ankara petek temizleme servisimizle iletişime geçiniz.

Petek Temizleme Nasıl Yapılır

Kalorifer tesisatı ve Petek temizliği yapılırken bütün işlem banyodan gerçekleşmektedir banyoda bulunan havlupan sökülerek petek vanalarına temizleme cihazı bağlanır kombi giriş çıkış vanaları kapatılarak sistem içerisine kimyasal ilaç gönderilir. Petek temizleme makinesi sistem içerisinde belirli bir süre kimyasal ilacı dolaştırarak petek içerisinde bulunan tortuya etki yapmasını sağla. Petek iç temizliği başlamadan önce sistemde bulunan bütün petek vanaları kapatılır ve sadece temizlenecek peteğin vanası açık bırakılır. Banyoda bulunan petek temizleme makinesi çalıştırılarak petek içerisinde oluşan tortu, pas, çamurlaşma sökülerek çıkartılması sağlanır. Çıkan bu tortu klozete gönderilir petek içerisinden temiz su gelene kadar bu işlem yapılır. Petek içerisinden gelen tortu bittiği zaman temiz su gelir ve temizlenen peteğin vanası kapatılarak diğer peteğin vanası açılır temizlenir bu işlem bütün peteklere uygulanır. Petekler temizlendikten sonra banyodaki petek temizlenir sökülen petek tekrar erine monte edilir. Kombi filtresi sökülerek temizlenir tekrar yerine takılır. Kalorifer sistemine 1,5 bar su doldurularak peteklerin havası alınır ve işlem sonlandırılır.

Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalı

Tesisat sisteminin düzgün çalışması için her sene peteklerin temizlenmesi gerekir. Bulunduğumuz ortamı ısıtmamızı sağlayan peteklerin bakımlarının ihmal edilmemesi gerekmektedir aksi takdirde petek içerisinde tortu pas ve kireçlenme oluşmaktadır oluşan bu tortu petek kanallarını tıkayarak kombiyi yüksek derecelerde yakmanıza rağmen peteklerde istenilen ısının olmayıp ısınmamasına neden olacaktır. Kendi çabalarınızla peteklerin havasını alarak yada suyunu boşaltıp yeni su ekleyerek peteklerden ısı verimi sağlamak mümkün değildir. Petek kanallarında oluşan tortu makineli petek temizliği yapılarak çıkartılmaktadır. Temizlik yapılmayan sistemler zaman geçtikçe daha çok sorunlara yol açmaktadır. Kalorifer petek temizleme için firmamızla iletişime geçiniz deneyimli ustalarımızla ısıtma sistemine ilaçlı petek temizliği uygulayarak ısınma sorununuzu en doğru şekilde çözelim.

Petek Temizliğinin Önemi

Petek yıkama nasıl yapılır, bazı firmalar ve ustalar arayan kişilere petekleri sökerek hortumla klasik yolları kullanarak kalorifer peteklerinin temizlenmesini önerirler. Bu temizlik peteğin iç kanallarına yapışan tortulaşmayı çıkaramadığı için temizlik yapılmış sayılmaz. Bu kişiler sizlere petek temizliğinde tam hizmet sunamaz. Firmamız teknik donanıma sahip işinde uzman ekiplerimizle kullandıkları son sistem cihazları aynı zamanda kimyasallar ile kalorifer peteklerinin temizliğini en ince detayına kadar özenle yapar. Petek temizlemede kullandığımız kimyasal ve makine bu iş için üretilmiş son sistem cihazlardır. Kullanılan doğru ekipmanlar petek sistemini ilk günkü gibi temizler ve peteklerde ısı dağılımının eşit olması sağlanmış olur.

Makineli Petek Temizliği

Petek temizliği her sene yapılması gereken periyodik bakımdır. Kombi, petek ve termostatik tesisat sisteminizin sağlığı için yapılan Standart bir uygulamadır. Yapılmayan petek bakımlarında sizlere fatura artışı ve ısı kaybı olarak geri yansımaktadır. Bir aylık fazladan ödediğiniz fatura ile petek temizliği yapılmaktadır. Kombi petek temizleme işleminde ev kirlenecek diye düşünmeyin, evinizi kirletmeden banyodan yapılan işlemle tüm petekler temizlenmektedir. Kalorifer tesisatının sistemli çalışması için petek temizliği zorunlu bir uygulamadır.
Ankara petek temizliği

Kombi Petek Temizleme Fiyatları

Ankara petek temizleme fiyatı, Kalorifer sisteminin temizliği, kombi bakımı konusunda petek temizleme ücretleri her sene piyasa şartlarına göre ve temizlenecek mekânın büyüklüğüne veya petek sayısına göre belirlemektedir. Ankara Kombi bakımı, Ankara Petek temizliği, Ankara yerden ısıtma temizliği yapan firmamız Ankara ve merkez ilçelerinde petek temizliği yapmaktadır. Petek temizliği ve kombi bakımı alanında önder firmalardan birisiyiz Ekin Tesisat müşteri memnuniyet odaklı iddiamızı sürdürmekteyiz. Evinizde iş yerinizde petek temizliği yaptırmayı düşünüyorsanız deneyimli ustalarımızla görüşebilir aklınıza takılan tüm sorularınıza yanıt alabilirsiniz. Petek temizleme fiyatları ve Petek Temizleme uygulaması konusunda bilgi almak için bizi arayabilir, ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Peteklerde Isı Artışı Nasıl Sağlanır

Kalorifer tesisatlarında termostatik vana kullanılması gerekmektedir.
Termostatik vanaları oda sıcaklığına göre ayarlayın.
Radyatörlerin önünü perde koltuk dolap gibi şeylerle kapatmayın.
Evinizde ısı kaybı olmaması için yalıtım yaptırın.
Kombiniz balkonda bulunuyorsa mutlaka dolap ile kapatın.
Eski kombinin yerine yoğuşmalı kombi taktırın.
Kalorifer tesisatı döşenirken mobil sistem kolektör sistemini tercih edin.
Kombi ve petek temizliğini her yıl yaptırın.

Petek Vanaları Nasıl Çalışır

Peteklere monte edilmiş iki tane vana vardır. Birinci vana termostatlı vana dır ayarladığınız sıcaklık kademesine göre peteğin su dolaşımını kapatır. İkinci vana radyatör dönüş vanasıdır açarsınız kapatırsınız. Termostatik vana, odanızın sıcaklığını istediğiniz seviyede olmasını sağlayan otomatik kontrol elemanıdır. Vana içerisinde bulunan termostat, oda sıcaklığı arttığında vanayı kapatır. Oda sıcaklığı düştüğünde vana tekrar açılır.

Termostatlı Vana Nasıl Kullanılır

1 Konumu: Eviniz bireysel ısınmalı ise, evde bulunmayacağınız zamanlarda vanayı bu konumda tutunuz Böylece eviniz aşırı soğumayacaktır.
2 Konumu: Yatak odaları için önerdiğimiz değerdir.
3 Konumu: Salon gibi büyük alanlar için önerdiğimiz ayar noktasıdır.
4 Konumu: Banyo için önerdiğimiz ayar noktasıdır.
5 Konumu: Vananın açık ve en fazla sıcaklık verecek ayardır.

Ankara Petek Temizleme Firması

Ankara Radyatör petek temizleme, Ankara tesisat yıkama, Ankara kombi petek temizliği, Ankara petek yıkama, Ankara kaskat sistemi petek temizleme fiyatları, Ankara tesisat temizliği, petek temizleme videoları, baymak kombi petek temizleme servisi, Demirdöküm petek temizleme servisi, Ankara eca kombi petek temizleme servisi, Ankara buderus petek temizleme servisi, vailland petek temizleme servisi, alarko petek temizleme servisi, Ankara viessman petek temizleme servisi, merkezi sistem kazan, petek, radyatör temizleme, Petek temizleme fiyatı ücreti, ilaçlı petek temizleme, kimyasallı petek temizleme, Ankara Petek Temizleme Servisi.

Ankara Petek Temizleme Servis

Keçiören Petek Temizliği, Yenimahalle makineli Petek Temizleme, Pursaklar Petek Temizleme, Mamak Petek Temizleme, Çankaya Petek Temizleme Servisi, Gölbaşı ilaçlı Petek Temizleme, Çayyolu Petek Temizleme, Ümitköy Petek Temizleme, Etimesgut kombi Petek Temizleme, Sincan cihazla Petek Temizliği, Eryaman Petek Temizleme, Batıkent Petek Temizliği.

Ayrıca Kontrol Edin

su tesisat

Ankara Su Tesisatçısı

Ankara Su Tesisat Ekin Tesisat olarak Ankara da müşteri odaklı kaliteli hizmet vermeye devam ediyoruz. …

Telefon et